MENU

Jak wysłać opony kurierem DPD

Jak wysłać opony kurieremCoraz częściej kupujemy części samochodowe przez internet. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i warsztatów czy sklepów branżowych. W efekcie kurierzy przewożą coraz więcej artykułów związanych z motoryzacją, a jedną z części, jakie najczęściej kupujemy i wymieniamy, są opony. Przede wszystkim w naszym klimacie kierowcy mają dwa komplety. Po drugie, jest to najmocniej eksploatowany element samochodu.

Kurierzy z najwyższą starannością dostarczają opony zamawiane zarówno przez firmy, jak i klientów indywidualnych. Warto oczywiście zwrócić uwagę na fakt, że każda firma kurierska ma swoje wytyczne odnośnie przygotowania opon do wysyłki i koniecznie trzeba się z nimi zapoznać i ich przestrzegać, ponieważ w przeciwnym razie kurier może nie odebrać od nas paczki. Klienci korzystają z ofert tanich przewoźników, ponieważ gwarantują oni rzetelne wykonanie usługi oraz atrakcyjne ceny oraz krótki czas realizacji zlecenia.

Jak zapakować opony samochodowe

Wybrani przewoźnicy zalecają pakowanie opon do kartonu. W takiej przesyłce można umieścić maksymalnie dwie sztuki i jeśli paczka mieści się w maksymalnej wadze i wymiarach, to można ją nadać jako przesyłkę standardową. Oczywiście w tym wypadku należy się liczyć z tym, że musimy wysłać dwie albo cztery paczki. Inni kurierzy zalecają naklejenie na oponę specjalnej owijki, na której przykleja się etykietę adresową. Poza tym można również owinąć opony folią, zamocować okrągłe kartonowe zabezpieczenia i specjalne taśmy. Taka paczka zostanie jednak uznana za niesortowaną, a to znaczy, że będzie droższa. Pamiętajmy również o tym, że wysyła się opony czyste i suche.

 

Kurierzy dokładają starań, by części samochodowe oraz opony docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym. To niezwykle ważne, ponieważ ze względu na swoją wagę, wielkość oraz specyfikę wymagają one specjalnej obsługi. W wielu wariantach będą to również ładunki podatne na różnego rodzaju uszkodzenia, a przecież muszą prezentować się doskonale oraz być sprawne. Przed wysyłką opon koniecznie zapoznaj się z wytycznymi przewoźnika, ponieważ właśnie one gwarantują to, że przesyłka dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

 

Jak wysłać opony kurierem FedEx

Masz inną nietypową przesyłkę? Zobacz też: 

Jak wysłać maskę samochodową kurierem?

Jak wysyłać zderzaki samochodowe kurierem?

Jak wysłać rower kurierem?

Pliki do pobrania