MENU

Jak wysłać rower kurierem?

https://apikurier.pl/jak-wyslac-rower-kurieremModa na aktywność fizyczną, turystykę, a także spędzanie czasu na świeżym powietrzu sprawia, że coraz chętniej i częściej poruszamy się na rowerach. Rynek obfituje w nowe i używane propozycje miejskie, trekkingowe czy wyczynowe, a każdy na aukcjach czy w sklepach internetowych znajdzie doskonałą propozycję dla siebie. Jeszcze do niedawna mogłoby się wydawać, że sam transport jednośladu stanowi problem, ale kurierzy doskonale radzą sobie również z tak specyficznymi przesyłkami.

Rowery świetnie sprawdzają się w mieście oraz w czasie wycieczek. To zdrowa, ekologiczna i ekonomiczna wersja transportu, która staje się ulubioną aktywnością ludzi w każdym wieku. Dzięki ofertom kurierów możemy liczyć na to, że rower dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym, ale by tak się stało, należy go oczywiście odpowiednio przygotować do transportu zgodnie z wytycznymi kuriera.

Jak zapakować rower do wysyłki kurierem

Najlepiej rower zapakować w oryginalny karton. Jeśli go nie posiadamy, warto przejść się do sklepu branżowego i poprosić o opakowanie odpowiedniej wielkości. Takie rozwiązanie zapewni paczce bezpieczeństwo oraz sprawi, że kurierowi będzie łatwo manewrować paczką. Poza tym taki dość foremny karton jest akceptowany przez większość przewoźników. Przed zapakowaniem należy z roweru odkręcić przednie koło, pedały i kierownicę oraz ściągnąć siodełko. Te elementy warto zabezpieczyć folią bąbelkowa lub streczową. Szczególniej uwagi będą natomiast wymagały delikatne elementy takie jak przerzutki i światełka. Specjaliści radzą, by zapakować je osobno w karton i zabezpieczyć na przykład styropianem. Poza tym wolną przestrzeń w opakowaniu należy wypełnić gazetami czy specjalnymi wypełniaczami w taki sposób, by zawartość się nie przemieszczała. To minimalizuje ryzyko uszkodzenia roweru, a także zapewnia bezpieczeństwo innym przesyłkom.

Wysyłka roweru kurierem to tani i prosty sposób na transport jednośladu. Przewoźnicy dokładają starań, by przesyłki docierały w stanie nienaruszonym. Oczywiście taka paczka będzie wymagała specjalnej ręcznej obsługi.

 

Sprawdź ile zapłacisz za swoją przesyłkę

Masz inną nietypową przesyłkę? Chcesz wysłać części samochodowe? Zobacz: 

Jak wysłać opony kurierem

Jak wysłać maskę samochodową kurierem?

Jak wysyłać zderzaki samochodowe kurierem?