MENU

Jak wysyłać zderzaki samochodowe kurierem?

Jak wysyłać zderzaki samochodowe kurierem?Kurierzy coraz częściej przewożą przesyłki, które wymagają specjalnej obsługi. Dlatego właśnie są najlepszym i najtańszym sposobem na transport części samochodowych. Są one zamawiane przez klientów indywidualnych, warsztaty czy sklepy motoryzacyjne. Sprzedają się zarówno nowe części, jak i używane i nie ulega wątpliwości, że to właśnie zużycie, stłuczki czy korozja są najczęstszą motywacją do specjalistycznych zakupów. Jedną z części, które kurierzy szczególnie często przewożą, są zderzaki samochodowe. Ze względu na swój specyficzny kształt wymagają one odpowiedniego zapakowania zgodnie z wytycznymi przewoźnika.

Nie wszyscy przewoźnicy doręczają części samochodowe. Ci, dla których nie jest to problem precyzyjnie określają swoje wymagania. W efekcie najlepiej zderzak zapakować w karton, który nie przekracza 200 centymetrów szerokości, a suma wszystkich boków mieści się w 300 centymetrach. Taka przesyłka może maksymalnie ważyć 31,5 kilograma.

Zabezpiecz zderzak przed wysłaniem

Warto pamiętać o tym, że źle spakowanego zderzaka kurier po prostu nie przyjmie. Wynika to z tego, że nie będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwa przesyłce. Ze względu na wymiary i konieczność ręcznej obsługi będzie ona uznana za niestandardową, a tym samym będzie droższa. Sam zderzak samochodowy jest dość duży i ciężki. Pomimo tego jest również podatny na uszkodzenia, a jego charakterystyczny kształt może przysporzyć nieco problemów z pakowaniem. Odpowiednie zabezpieczenie jest jednak kluczowe, ponieważ uszkodzonej części samochodowej nie zamontujemy.

Całość zderzaka samochodowego należy więc wzmocnić tekturą, a nawet owinąć kilkoma warstwami folii. Szczególnej ochrony będą wymagały podatne na uszkodzenia narożniki, które warto zabezpieczyć kartonem i folią bąbelkową. Cały zderzak musi być w pewien sposób usztywniony, by się nie wyginał i nie był narażony na różnego rodzaju przeciążenia. Dlatego też wolne przestrzenie w kartonie należy wypełnić na przykład gazetami w taki sposób, by całość się nie przesuwała. Kurier natomiast dołoży starań, by przesyłka znalazła się u odbiorcy w stanie nienaruszonym.

 

Sprawdź ile zapłacisz za swoją przesyłkę

Masz inną nietypową przesyłkę? Zobacz też: 

Jak wysłać opony kurierem

Jak wysłać maskę samochodową kurierem?

Jak wysłać rower kurierem?