MENU

Jak wysłać maskę samochodową kurierem?

Jak wysłać maskę samochodową kurierem?Zakup części samochodowych, w tym także elementów karoserii, nie należy do rzadkości, ponieważ zdarza się, że są one uszkodzone w trakcie stłuczki lub też zużywają się czy nie wyglądają estetycznie na przykład na skutek korozji. Powodów jest dużo, ale dylematów z wysyłką jeszcze więcej. Najczęściej wybór pada na sprawdzonych kurierów, ponieważ gwarantują oni najwyższy standard usług, atrakcyjne ceny oraz szczególną dbałość o delikatne elementy. Oczywiście, aby przewoźnik mógł dostarczyć przesyłkę w stanie nienaruszonym, należy ją odpowiednio zapakować zgodnie z wytycznymi.

Sam transport maski samochodowej jest trudny ze względu na jej wielkość, delikatność i podatność na uszkodzenia. Dlatego właśnie już na samym etapie przygotowania przesyłki należy bardzo dokładnie zabezpieczyć część samochodową. Kurier dostarcza specyficzne paczki zarówno na zlecenie klientów indywidualnych, jak i warsztatów czy sklepów motoryzacyjnych i oczywiście przewozi części nowe oraz używane.

Pakowanie maski samochodowej dla kuriera

Niektórzy przewoźnicy zalecają, by maskę samochodu zapakować w karton o maksymalnej szerokości 200 centymetrów. Suma wszystkich boków nie może przekroczyć 300 centymetrów, a waga 31,5 kilograma. Wolne przestrzenie w kartonie należy wypełnić dedykowanym wypełniaczami w taki sposób, by maska samochodowa się nie przesuwała. Przez przewoźnika taka przesyłka jest wyceniana jako niesortowana, tym samym wymagająca rzecznej obsługi, co również wpływa na jej bezpieczeństwo.

Przy pakowaniu maski samochodowej należy wziąć pod uwagę jej charakterystyczną budowę i podatność – szczególnie narożników na uszkodzenia. Przede wszystkim właśnie je należy odpowiednio zabezpieczyć kartonem, folią bąbelkową i streczową. Całą powierzchnię najlepiej jest owinąć tekturą falistą. To świetnie zabezpiecza przed wgnieceniami oraz uszkodzeniami lakieru. Należy pamiętać o tym, że zniszczona podczas transportu maska będzie po prostu bezwartościowa, bo ten element karoserii musi prezentować się doskonale.

Wielu kurierów w swojej ofercie ma przewożenie tak specyficznych ładunków jak maska samochodowa. Dokładają oni starań, aby dotarła ona do odbiorcy w stanie idealnym.

 

Sprawdź ile zapłacisz za swoją przesyłkę

Masz inną nietypową przesyłkę? Zobacz też: 

Jak wysłać opony kurierem

Jak wysyłać zderzaki samochodowe kurierem?

Jak wysłać rower kurierem?