MENU

Jak wysłać opony kurierem FedEx

Kurier FedEx LogoKurier FedEx jest jednym z popularnych przewoźników, którzy zajmują się doręczaniem mniejszych i większych paczek oraz palet na zlecenie klientów indywidualnych oraz biznesowych. Bez problemu przewozi również towary niestandardowe, wśród których najczęściej wysyłane są opony. FedEx dostarcza je oczywiście wówczas, gdy są odpowiednio przygotowane do wysyłki, a tym samym spełniają jednoznaczne wymagania przewoźnika.

Wysyłka opon FedEx

Opony to jedna z mocniej eksploatowanych części samochodowych. Poza tym większość kierowców decyduje się na to, by posiadać dwa komplety. Co za tym idzie, klienci indywidualni, mechaniczny czy branżowe sklepy stale zamawiają te elementy, a wysyłający sprawdzają, jak zapakować opony dla Kuriera FedEx, by dotarły do odbiorców szybko i bez uszczerbku. 

Pakowanie opon FedEx

Kurierem FedEx opony można wysłać po uprzednim zapakowaniu ich zgodnie z wymaganiami przewoźnika. Modele do 17 cali, jeśli ich zewnętrzna średnica nie przekracza 70 cm, mogą być nadawane pojedynczo lub podwójnie jako przesyłka standardowa. FedEx nie przyjmie kompletu opon wysłanych w jednej paczce. Istnieje kilka sposobów na zapakowanie nietypowej paczki. Można na przykład przykryć oponę tekturowymi pokrywami z wierzchu i od spodu. Następnie całość owija się taśmą polipropylenową w taki sposób, by zawartość się nie przesuwała. W takim wypadku list przewozowy FedEx przykleja się tak, by nie zostały zasłonięte nadrukowane dane.

Można również owinąć oponę FedEx kartonowym arkuszem. Następnie zabezpiecza się całość taśmami polipropylenowymi analogicznie do powyższego przykładu. Poza tym przewiezie FedEx oponę owiniętą folią termokurczliwą. Wówczas należy etykietę adresową umieścić na zewnętrznej krawędzi. Można użyć również folii strecz, ale musi ona zajmować co najmniej 3/4 powierzchni opony. W takim wypadku list przewozowy przykleja się na płaskiej części przesyłki. By ułatwić przenoszenie przesyłki z oponami, FedEx zaleca przygotowanie otworów w opakowaniu.

FedEx opony przyjmie tylko wówczas, gdy są one zakryte od dołu i od góry

 

 

Zobacz też Jak wysłać opony kurierem DPD