MENU

Kurier UPS

Kurier UPS na tle konkurencji wyróżnia się nie tylko charakterystyczną kolorystyką i przykuwającym uwagę logotypem. Od lat dostarcza przesyłki na terenie 220 krajów na całym świecie, stale inwestuje w nowoczesną flotę pojazdów oraz infrastrukturę i systemy informatyczne. Abstrakcyjny jest cennik UPS oraz szereg opcji dodatkowych. Przewoźnik wyspecjalizował się we frachcie i obsłudze rynku międzynarodowego. Dlatego właśnie marka stale notuje wzrost w zakresie ilości przewożonych przesyłek, jak i w wartości zleceń. 

 

Jak UPS dostarcza paczki?

Dzięki rozbudowanej flocie samochodów dostawczych, ciężarowych, motocykli i samolotów kurierzy UPS są w stanie dostarczyć każdą przesyłkę w każdy zakątek świata. Popularnością cieszą się również usługi ekspresowe oraz te z dopasowanymi opcjami dodatkowymi, które pozwalają dopasować każdą usługę do faktycznych potrzeb. Takie zlecenia są jednak droższe, ale świetnie sprawdzają się, gdy klientom zależy na szybszej dostawie lub dodatkowym ubezpieczeniu UPS. Dlatego właśnie przewoźnik jest chętnie wybierany przez klientów indywidualnych oraz firmy szczególnie te z sektora e-commerce.

Jak zamówić kuriera UPS?

Aby skorzystać z oferty UPC wystarczy wypełnić formularz online, w który wpisuje się podstawowe dane takie jak podstawowe parametry paczki – wagę i jej wymiary oraz dane adresowe i zaznacza się wybrane opcje. Wpływają one na cennik UPS, ale stają się ciekawą alternatywą i doskonale dopasowują usługi do potrzeb. Poza kosztami usługi zostaniemy również poinformowani, kiedy kurier dostarczy przesyłkę. Tę rolę można śledzić w intuicyjnym panelu UPS.

Jak zapakować paczkę UPS?

W paczce UPS nie mogą się znaleźć rzeczy niedozwolone w transporcie. Nadawca jest również odpowiedzialny za poprawne zapakowanie przesyłki zgodnie z zaleceniami przewoźnika. Kurier natomiast dołoży starań, aby dotarła ona bezpiecznie do odbiorcy. Paczka UPS nie może również przekraczać maksymalnej wagi i wymiarów. W przeciwnym razie zostanie potraktowana jak paczka niesortowalna, a tym samym będzie droższa, a jej dostawa będzie dłużej trwać.

Paczki i palety UPS

Kurierem UPS można wysłać paczki o wadze do 70 kilogramów. Nie mogą być one większego obwodu niż 400 cm, a długość najdłuższego boku nie może przekroczyć niż 274 cm. Przewoźnik zaznacza również, że paczki, które ważą więcej niż 31,5 kg (25 kg w obrębie Unii Europejskiej) wymagają specjalnej etykiety do paczek ciężkich, a przesyłki większe niż standardowe wymiary będą indywidualnie wyceniane przez UPS zgodnie z wagą wymiarową. Przesyłki zapakowane na standardowej palecie mogą natomiast ważyć do 1000 kilogramów i mieć maksymalną wysokość 200 centymetrów. Paletę UPS należy w taki sposób zapakować, aby żadne elementy nie wykraczały poza podstawę o wymiarach 80 x 120 cm.

 

Sprawdź ofertę kuriera UPS

 

Więcej o kurierze UPS: 

Kontakt z kurierem UPS

Śledzenie przesyłek kurierem UPS

Jak przygotować przesyłkę dla kuriera UPS?