MENU

Kurier DPD

Kurier DPD to jeden z najchętniej wybieranych przewoźników przez klientów indywidualnych i biznesowych. Przede wszystkim doceniają oni szybkie i rzetelne doręczenie. Poza tym niezwykle atrakcyjny jest również cennik DPD. Wynika on przede wszystkim z gęsto rozbudowanej sieci połączeń, licznych centrów logistyczny, które pozwalają dostarczać bardzo duże ilości kopert z dokumentami i paczek oraz palet. Bez problemu można również wybierać opcje dodatkowe DPD, które dają możliwość spersonalizowania usługi i dostosowania jej do potrzeb nadawcy i odbiorcy. Międzynarodowa firma swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim ciekawej ofercie oraz stałym inwestycjom wykorzystanie najnowszej technologii przy dostawach.

Czas dostawy DPD

Kurierzy DPD dokładają starań, aby paczki, palety czy koperty docierały do odbiorców w jak najkrótszym czasie. Nowoczesne rozwiązania oraz rozbudowana flota transportowa bez problemu radzą sobie nawet przy skomplikowanych zleceniach. Ci, którym zależy na czasie, mogą również skorzystać z usług ekspresowych DPD. Niewątpliwie wpłyną one oczywiście na cenę wysyłki. Poza tym przewoźnik oferuje również opcję DPD Pickup. Klienci mają możliwość nadawać i odbierać przesyłki w wybranych punktach. To sprawia, że nie muszą czekać na przyjazd kierowcy, a formalności załatwiają wtedy, kiedy mają czas – w drodze z pracy lub na zakupy. Punkty są rozlokowane w bardzo dogodnych lokalizacjach. Taka forma również oszczędza środowisko naturalne i ogranicza ruch samochodowy w miastach.

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamówienie kuriera DPD jest intuicyjne i polega na wypełnieniu formularza na stronie internetowej. Tam należy podać podstawowe parametry przesyłki oraz można wybrać opcje dodatkowe. Wiele z nich wpłynie na cenę usługi. Jedną z najpopularniejszych jest śledzenie przesyłek DPD. Na komputerze lub urządzeniu mobilnym można obserwować, gdzie znajduje się przesyłka. W tym miejscu zostaniemy również poinformowani, że została odebrana przez odbiorcę.

Jak zapakować paczkę DPD?

Kurier dokłada starań, by dowieść paczkę w stanie nienaruszonym. Podstawą jednak jest to, by odpowiednio zapakować paczkę DPD zgodnie w wytycznymi przewoźnika. Dotyczy to zarówno maksymalnych wymiarów paczki czy palety, jak również odpowiedniego kształtu opakowania, a także tego, by spakowane przedmioty były zabezpieczone przed uszkodzeniem. Na stronie DPD można znaleźć instrukcje pakowania paczek.

Opcje dodatkowe DPD

Różnego rodzaju usługi i opcje dodatkowe DPD pozwalają dostosować usługi do potrzeb. Przewoźnik dzięki przygotowanym samochodom oraz licznym punktom logistycznym, których na terenie kraju jest 1900, szybko dostosowuje się do zmian na rynku i oczekiwań klientów. W standardzie DPD ubezpiecza paczki o wartości do 1000 zł. Za wyższą ochronę trzeba zapłacić. Poza tym z opcji można wybrać pobranie, zwroty czy też płatność kartą oraz godziny doręczeń do potrzeb klientów. Bez problemu w każdym możecie można również przekierować paczkę do dogodnego punktu odbioru. To wygodne, gdy nie chcemy lub nie możemy czekać na kuriera.

Jakie przesyłki przewozi DPD?

Standardowa paczka DPD powinna ważyć do 50 kilogramów, a jej maksymalna długość nie może przekroczyć 175 centymetrów przy sumie trzech do 300 centymetrów. Przesyłka musi mieć regularny kształt prostopadłościanu. DPD przewozi również palety do 700 kilogramów. Całość należy zapakować na standardowej podstawie o wymiarach 80 cm x 120 cm, a wysokość ładunku nie może być wyższa niż 180 cm. Paletę trzeba zapakować w regularnym kształcie prostopadłościanu w taki sposób, by żadne elementy nie wystawały poza obrys podstawy. Paczki zapakowane w opakowania firmowe DPD uznaje się za standardowe.

Jako przesyłkę niestandardową można nadać również paczkę o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym, nieregularnej bryle czy też z elementami wystającymi. DPD dostarcza również przesyłki dłużycowe, opony oraz palety niestandardowe. W przypadku, gdy waga gabarytowa przekracza wagę rzeczywistą, do wyceny przyjmuje się tę pierwszą.

 

Sprawdź ofertę kuriera DPD

 

Więcej o kurierze DPD: 

Cennik kuriera DPD

Cennik kuriera DPD palety

Kontakt z kurierem DPD

Śledzenie przesyłek kurierem DPD

Jak przygotować przesyłkę dla kuriera DPD?