MENU

Kurier DHL

Kurier DHL posiada oddziały w 220 krajach i jest jednym z przewoźników, którzy cieszą się największym zaufaniem klientów indywidualnych i firm. Sama firma od lat zajmuje się dostarczaniem przesyłek i logistyką o zasięgu światowym. Przewoźnik dostarcza paczki i palety do odbiorców na całym świecie, a inwestycje w najnowszą technologię oraz flotę aut i centra logistyczne sprawiają, że doręczenia są szybkie, rzetelne i dostosowane do potrzeb. DHL jest również jedną z firm chętnie wybieranych przez rynek e-commerce. W usługach ekspresowych przewoźnik wykorzystuje jedną z największych linii lotniczych na świecie oraz nowoczesne centra przeładunkowe. Palety DHL dostarcza specjalnie przygotowanymi samochodami.

Jakie przesyłki dostarcza DHL?

W ofercie DHL znaleźć można obsługę przesyłek, palet oraz kopert z dokumentami. Na terenie kraju zlecenie są realizowane w przeciągu jednego dnia roboczego. Natomiast czas realizacji usługi międzynarodowej DHL jest uzależniony od miejsca, do którego wysyłamy oraz oczywiście wybranych opcji dodatkowych. Oczywiście przewoźnik dokłada starań, by zapewnić paczkom i paletom bezpieczeństwo.

Opcje dodatkowe DHL

Dużym powodzeniem cieszą się opcje dodatkowe DHL. Klienci chętnie wybierają na przykład pobranie, dokumenty zwrotne czy ubezpieczenie. Takie usługi wpływają na cenę DHL, ale również pozwalają dostosować wysyłkę do swoich potrzeb. Bez problemu można również śledzić trasę paczki w dedykowanym panelu. Tam również pojawi się informacja, że odbiorca odebrał przesyłkę. To szczególnie istotne dla sklepów internetowych, dla których terminowe dostawy są podstawą działalności. O doręczeniu przesyłki nadawca zostanie również poinformowany SMS-em lub e-mailem. Ciekawą opcją jest również możliwość przekierowania palety czy paczki na inny adres lub do punktu DHL Parcel. Tam można odebrać przesyłkę w terminie 7 dni.

Jak zapakować paczkę DHL?

Kurier DHL dokłada starań, by przesyłki docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym. Oczywiście należy pamiętać o tym, że to nadawca jest odpowiedzialny za dobre zapakowanie przesyłki zgodnie z zaleceniami przewoźnika. Paczka standardowa musi być zapakowana w karton dopasowany do wagi i specyfiki zawartości. Najczęściej wysyła się przesyłki o kształcie prostopadłościanu, ale DHL dostarcza również te zapakowane w firmowe foliopaki. DHL w standardzie dostarcza paczki o maksymalnej wadze 31,5 kg. Maksymalna suma wszystkich boków musi się mieścić w 240 centymetrach, a najdłuższy może mieć do 120 cm, a pozostałe do 60 cm. Niestandardową przesyłką DHL będzie ta, która waży do 50 kilogramów, a suma jej boków nie przekracza 300 cm przy najdłuższym do 200 cm. Poza tym w tej kategorii mieszczą się paczki nieregularnym kształcie, w innym opakowaniu o maksymalnych wymiarach 1,4 x 0,6 x 0,6 m. DHL dostarcza również przesyłki dłużycowe oraz odpowiednio przygotowane palety. Cennik DHL obejmuje także te paczki, które wymagają specjalnej obsługi i nie podlegają automatycznemu sortowaniu.

 

Sprawdź ofertę kuriera DHL

 

Więcej o kurierze DHL: 

Cennik kuriera DHL

Cennik kuriera DHL palety

Kontakt z kurierem DHL

Śledzenie przesyłek kurierem DHL

Jak przygotować przesyłkę dla kuriera DHL?